Facebook Portunus

Příběh Karolíny...

Jak jsme si našli cestu k chytré domácnosti...

Po té co jsme se nastěhovali do starého domu a viděli účet za plyn na vytápění, bylo nám s přítelem jasné, že dům musíme zrekonstruovat a zateplit, abychom ušetřili za jeho provoz. S tím se ale objevily nové otázky: Jak řešit nastavení nového vytápění se třemi různými způsoby topení? Jak stínit velká francouzská okna? Jak skloubit světelné scény v nových interiérech s každodenním životem? Když jsme potom objevili Portunus, zjistili jsme, že se nabízí poměrně elegantní řešení. Rozhodli jsme se do něj proto investovat a zkusit to, i přes počáteční obavy a předsudky. Nyní jsme toho názoru, že jde v podstatě o budoucí standard.

Zkušenost s chytrou domácností

 

 

Ale pěkně od začátku...

Z počátku jsme samozřejmě neměli absolutně žádnou představu, o co se vlastně v „chytré domácnosti“ jedná, lidé z Portuna nám nejdříve poskytli spoustu informací a my jsme si postupně dělali obrázek o tom, co bychom chtěli z nabídky využít. Pak nám navrhli řešení, které jsme několikrát upravili a postupně nám spolu s dalšími pracemi na stavbě začali instalovat potřebná zařízení. Vše vznikalo v dialogu. Nakonec Portunus upravil nastavení podle našeho denního režimu a všech našich přání a vždy, když vymyslíme nějakou novou vychytávku, která by se nám v provozu líbila, upraví se nastavení a vše klape.

 

 

 

Chytrá domácnost nám dala klid a pohodu...

Naše chytrá domácnost je velká atrakce pro všechny návštěvy :-) Pro mě je to ale především výrazně nižší účet za plyn – opravdu výrazně… Ale jsou to i desítky drobností, na které jsem si rychle zvykla a považuji je za normální. Když se nad tím zamýšlím, dělají nám život mnohem pohodlnější a krásnější. Velmi mě navíc těší, že netopíme víc, než je třeba a používáme na prohřívání interiérů slunce, takže neplýtváme zbytečně energií. Mám pocit, že si náš dům teď mnohem víc užívám.

I Vaše kuchyň může být chytrá