Facebook Portunus

Pohodlí, úspora, bezpečí - to je chytrá domácnost

Vždy po příchodu domů vyhřátý byt, vlídné osvětlení, příjemná hudba – komu by se to nelíbilo? K tomu přidejte efektivní hospodaření s energiemi, zabezpečení proti nehodám i nechtěným návštěvníkům a výsledkem je chytrá domácnost.

Důvodů, proč si ji pořídit, je hned několik!

Efektivní a úsporná

V první řadě chytrá domácnost zajistí efektivní hospodaření s energiemi. Chytrý dům střeží vaše náklady za energie a podle aktuálního počasí upravuje teplotní podmínky v bytě. Pokud se venku ochladí, zvýší bytovou teplotu, pokud svítí slunce, vytáhne žaluzie a nechá slunce proudit do vašeho bytu a pokud slunce pálí příliš, zastíní okna tak, abyste se v domě cítili komfortně. To mohou zajišťovat senzory propojující okna s centrálním vytápěcím systémem, které pracují buď automaticky, nebo jsou řízeny z chytrého telefonu či přes domácí síť.

Bezpečná

Další pozitivum, které přináší chytrá domácnost je zajištění bezpečí vůči domácím nehodám i nechtěným návštěvníkům. Nepříjemnosti jako zapomenuté otevřené okno, zapnutá žehlička nebo puštěná voda už potkaly každého z nás. Chytrá domácnost vám díky moderním technologiím dá vědět o hrozící nehodě a vy pak budete moct i na dálku okamžitě reagovat, např. vypnout vodu, odpojit spotřebiče nebo zavřít okna. Kromě toho bude technologie chytré domácnosti střežit váš domov před zloději. Spolehlivě detekuje, reaguje výrazným světlem či hlasitým zvukem, spustí alarm a samozřejmě vám dá vědět prostřednictvím telefonu.

Komfortní a pohodlná

V neposlední řadě vám chytrá domácnost spolehlivě zajistí komfort pohodlného domova. Abyste se vždy a za všech okolností vraceli do útulného domova, nastaví chytrá domácnost teplotu bytu ještě před vaším příchodem, rozsvítí světla nebo pustí vaši oblíbenou hudbu.

Nechejte technologie, aby se postaraly o váš komfort, bezpečí a úsporu vaší domácnosti. Dopřejte si pohodlí za všech okolností… dopřejte si chytrou domácnost.

 

Slider