Facebook Portunus

portunus

Už stovky let můžeme na starověkém trhu v Římě obdivovat vzácný chrám, zasvěcený bohu Portunovi, ochránci přístavů a říčních toků. Málokdo však ví, že ve starší řecké mytologii byl Portunus božstvem chránícím vstupní dveře starořeckých domů. Tyto mýty jsou s námi už tisíce let a je úžasné, že dnešní doba nám je umožňuje proměnit ve skutečnost.

Portunus je tu pro nás i v jednadvacátém století a vedle ochrany přináší našim domácnostem množství automatických funkcí, které nám dnes nabízí budoucnost.

Kontrola nad domovem jediným dotekem

Ano, zní to jako sci-fi, asi jako kdysi představa člověka, který bude létat, dnes je však tato technologie samozřejmou součástí našeho života a může se jednoduše stát i Vaší realitou. Aplikace Vás může nepřetržitě informovat o zabezpečení Vašeho domova z jakéhokoliv místa na Zemi, velmi efektivně řídí vytápění domu, hlásí nenadálé pohromy, jako je například prasklý přívod vody v koupelně a přináší novou úroveň pohodlí, mimo jiné, díky ovládání všech světel a žaluzií odkudkoliv na světě – hlavně tedy z Vaší pohovky.

Na počátku byly otázky

Je možné efektivně topit ve starém domě? Šlo by nějak ovládat množství spotřebičů, žaluzií a světel z jediného místa? Může naše domácnost obstát i za deset let? Bude nám i v budoucnu poskytovat vše, co potřebujeme?
Poté, co jsme našli odpovědi a nová chytrá řešení, rozhodli jsme se podělit o své zkušenosti a pomáhat lépe bydlet i ostatním. Vznikl tak Portunus - projekt několika nadšenců a školených odborníků, který si bere za priority především bezpečnost, úsporu a jednoduchost moderního bydlení. Naším cílem není jen prodávat elektroniku, jde nám o komplexní řešení, která budou šetřit Váš čas, peníze i energii. Přesto že je chytrá domácnost od Portuna komplexním systémem, který má v mnoho rozmanitých funkcí, může se bez problémů zabydlet i v bytě, ve firmě nebo ve starém domě, kde efektivně šetří náklady na vytápění, přičemž zvládá rovnou i zabezpečení a další vychytané zlepšováky. Pokud se však chystáte stavět, je to ta nejvhodnější doba nezávazně se zeptat našich odborníků na řešení ušité na míru pro Váš dům.

Portunus je budoucností bydlení, kterou můžete žít už dnes.

Slider