Facebook Portunus

Moderní chytrá domácnost

Chytrá domácnost, nebo také inteligentní bydlení, to vše není jen pouhé slovíčkaření nebo trend. Je to jednoduše další nástroj v řadě po moderních automobilech, počítačích a chytrých telefonech, který nám může nejen zjednodušit život, ale také umí vyřešit bolavá místa našeho bydlení.

Chytrou domácností je myšlena technologie navržená na míru vašeho domu, bytu, nebo jakékoli jiné budovy, která následně řídí automatické procesy jako například vytápění, stínění oken nebo zastřežení objektu a to přesně podle Vašich potřeb, denního rytmu a požadavků, které si sami navolíte. Kromě toho umí také velmi zpříjemnit život pomocí vychytaného ovládání světel, elektronických klíčů, nebo prostě toho, že vše ovládáte a kontrolujete přehledně na svém počítači, tabletu nebo telefonu. Úžasné je také to, že se funkce mohou jednoduše přidávat a měnit podle vývoje a Vašeho života.

Moderní technologie nám možná nepřijdou důvěryhodné, protože nevíme, jak fungují a máme obavy z jejich zneužívání. Možná ani nemáte pocit, že je potřebujete a možná je to pravda. Kdo ale vyzkoušel chytrý telefon, jistě ví, že život je s ním prostě lepší - Jeníček s Mařenkou už by se dnes v lese neztratili, ale namísto hledání světýlka by si mohli díky technologii najít nejbližší autobusovou zastávku, včetně přímého spoje domů. Nebo například staré auto – bylo sice možné je jednoduše doma opravit, ale umělo samo zaparkovat? Přínos technologií je nesporný.

Jen na nás záleží, jak dostupné nástroje používáme a zda jim dovolíme zpříjemnit náš život. Chytrá řešení mohou být jednodušší, než si myslíte, přičemž bezpečí a úspora jsou pro nás na prvním místě. Neváhejte se zeptat našich odborníků, s čím můžeme pomoci právě Vám.

Slider