Facebook Portunus

Instalace chytré domácnosti

V dalším díle našeho seriálu „Chytrá domácnost krok za krokem“ se podíváme, jak probíhá samotná instalace všech zařízení a komponent chytré domácnosti. Komponenty máme vybrány, požadavky ujasněny a jde se na věc…

Samotná instalace všech komponent chytré domácnosti může zabrat týden i několik měsíců. Vše záleží na náročnosti celého projektu a na tom, co od své chytré domácnosti požadujeme. Budeme-li počítat s tím, že našim cílem je komplexní chytré a inteligentní bydlení, musíme předpokládat, že instalace zabere zhruba 1 až 2 měsíce.

Samotná instalace zahrnuje jednak umístění všech čidel, senzorů, magnetů, chytrých tlačítek a ovladačů, jednak také instalaci a nastavení serverů, které budou chod celé domácnosti řídit. To vše je propojováno pomocí několika metrů elektrických rozvodů, kabelů, svorek a řady dalších elektrikářských nezbytností.

Některé sofistikované systémy, jako například systém Real Smart Home od společnosti Loxone, mají propracované technologie, které se snaží minimalizovat náročnost elektrických rozvodů. Samotné rozmístění kabeláže je tak méně náročné a nezabere tolik času. Ovšem dostupné systémy chytrých domácností jsou vysoce variabilní. A náročnost instalace se tak může lišit v případě, pokud budeme kombinovat různé komponenty od více výrobců.  Na to, jak taková instalace vypadá ve skutečnosti, se můžete podívat na následujících fotkách z našich realizací.

Méně rozsáhlá je samozřejmě instalace bezdrátového zařízení chytré domácnosti. Už podle názvu je zřejmé, že bezdrátové řešení nepotřebuje rozmístění elektrických rozvodů. Tím se ušetří spousta času. Ovšem je zde kladen větší důraz na nastavení propojení všech jednotlivých komponent v rámci vnitřní sítě. Co se týče časového rozsahu instalace bezdrátového zařízení chytré domácnosti, tak zde se pohybujeme v řádech dnů či týdnů.

Máte-li jakékoliv dotazy ohledně instalace chytré domácnosti, neváhejte se na nás obrátit. Se vším vám rádi poradíme a pomůžeme.

Slider