Facebook Portunus

Cesta k chytré domácnosti

Již máte načteno mnoho článků, rad a diskuzí k tématu chytré domácnosti a rádi byste se už pustili do samotné realizace? Ale jak vlastně postupovat dál? Zvládnete si chytrou domácnost nainstalovat svépomocí nebo je potřeba šikovných rukou odborníka? Řekneme vám, jak na to, pěkně krok za krokem…

Krok č. 1 –„A už dost!“

„Už mě nebaví platit vysoké účty za plyn a elektřinu. Nebaví mě hlídat teplotu na termostatu. Děti neustále nechávají rozsvícená světla v pokojích, i když tam nejsou. Při poslední vichřici jsme zapomněli vyhrnout venkovní žaluzie a teď musíme platit za jejich opravu. V zimě přijdu domů z práce a nemohu si svléknout kabát, dokud není zatopeno a musím čekat, než se byt vyhřeje. Poslední měsíc nás již po třetí navštívili nezvaní hosté a vzali si s sebou, co jim pod ruce přišlo. A už toho prostě mám dost!“

Přesně tohle mohou být vaše první kroky k chytré domácnosti. Stačí si na začátku uvědomit, že všechny tyto nepříjemné situace mohou mít jedno chytré řešení.

 

Krok č. 2 – „Chci chytré řešení!“

Nyní je důležité si stanovit, co přesně od své domácnosti očekáváte a jaké jsou vaše požadavky. V této fázi je jistě nejlepší poradit se s odborníky v oblasti chytrých technologií. Využijte nezávazné konzultace k tomu, abyste si udělali přesnou představu o tom, zda veškerá vaše očekávání je možné naplnit a jakým způsobem. Přestože na internetu najdete spoustu obecných informací, tak pro konkrétní a správně fungující řešení je potřeba povolat odborníky na slovo vzaté.

 

Krok č. 3 –„Není cesty bez cíle!“

Dalším krokem je vytvoření projektu. Každý projekt je individuální a vše musí být dokonale naplánované do posledního puntíku. V projektu jsou zahrnuty veškeré komponenty, funkce a požadavky na celý systém. Zároveň je stanoven také přesný harmonogram, pracovní postup a rozpočet. Vy tak přesně víte, co vás na cestě k chytré domácnosti čeká a s čím a kdy počítat.

 

Krok č. 4 –„Od realizace k instalaci!“

S bezchybným projektem je následná realizace hračka. V této fázi se musíte připravit na pravidelné návštěvy instalatérů, elektrikářů či techniků. Dochází k instalaci jednotlivých zařízení, komponent a vzájemného propojení se samotným serverem. Probíhá nastavení dle vašich individuálních potřeb a konfigurace celého systému. Vás to ovšem nebude stát žádné úsilí.

 

Krok č. 5 – „Důvěřuj, ale prověřuj!“

Po spouštění celého systému nastává fáze testování, jestli je vše správně zapojeno, propojeno a připraveno k ostrému provozu. Testování napomáhají speciálně vyvinuté konfigurační systémy. Dolaďují se poslední nesrovnalosti, ladí se detaily. Zároveň probíhá odborná instruktáž, jak chytrou domácnost ovládat a případně i přizpůsobovat požadavkům a aktuálním potřebám.

 

Krok č. 6 –„Žiju chytře!“

Poté, co je vše vyladěno a nastaveno tak, aby se o sebe vaše domácnost starala sama, můžete si i vy plnými doušky užívat výhod chytrého bydlení. Připravte se také na zvědavé návštěvy přátel, pro které bude vaše domácnost velkou atrakcí! Vybavte se notnou dávkou trpělivosti při prezentaci funkčnosti a všech vychytávek. Zároveň ale nezapomeňte na údržbu a aktualizaci komponent chytré domácnosti. Veškerý servis a pravidelný update zařízení by pro vás měla zajišťovat firma, která byla u zrodu vaší chytré domácnosti, a vy máte možnost se na ni kdykoli obrátit.

 

 

 

Slider