Facebook Portunus

Slider

Chytrou domácností je myšlena technologie navržená na míru vašeho domu, bytu, nebo jakékoli jiné budovy, která následně řídí automatické procesy jako například vytápění, stínění oken nebo zabezpečení objektu. Vše přesně podle Vašich potřeb, denního rytmu a požadavků, které si sami navolíte.

Kromě toho umí také velmi zpříjemnit život pomocí vychytaného ovládání světel, elektronických klíčů, nebo prostě toho, že vše ovládáte a kontrolujete přehledně na svém počítači, tabletu nebo telefonu. Úžasné je také to, že se funkce mohou jednoduše přidávat a měnit podle vývoje a Vašeho života.

 

Miniserver = mozek Vaší domácnosti

Veškeré procesy Vaší chytré domácnosti řídí miniserver, který je většinou umístěn v technické místnosti  domu. Lze ho označit za "centrální mozek domácnosti". Zde se nastavují automatické úkony a jejich různé varianty.

 

 

Zabezpečení

Chytrá domácnost se stará o Vaše bezpečí. Automaticky zamkne a zabezpečí dům při odchodu do práce či za zábavou. O všech nezvyklých událostech Vás informuje. V případě poruchy jakéhokoliv zařízení předchází vzniku rozsáhlých škod.

 

 

Úspora 

Chytrá domácnost šetří i tam, kde by Vás to nenapadlo. Topí jen, když jste doma. Pokud otevřete okno, přestane topit. Pokud svítí slunce, nechá do domu proudit sluneční paprsky a tím vytápět celý prostor. Spustí pračku, když je levnější elektřina. Zhasne světlo, pokud nikdo není v místnosti. Vše je krásně provázáno s cílem minimalizovat náklady a maximalizovat Vaši úsporu.

 

Pohodlí

S chytrou domácností ušetříte řadu úkonů a starostí. Díky automatickému provádění běžných úkonů (stahování, vytahování žaluzií, rozsvícení světla, zapínání kotle, zapínání pračky) Vám zbyde více času na Vaše nejbližší. Můžete si tak nerušeně užívat rodinnou pohodu. Atmosféru místnosti dokreslíte příjemným tónem Vaší oblíbené hudby, změnou barvy osvětlení. Budete si užívat celou řadu skvělých vychytávek, které s sebou chytrá domácnost přináší.